września 05, 2014

PŁASKI BRZUCH W TYDZIEŃ - CZY TO W OGÓLE MOŻLIWE ?

Czy któraś z Was słyszała o ćwiczeniach dr Tony Catersiano? Nie? Więc najwyższa pora to zmienić. Jest to zestaw trzech ćwiczeń, które mają nam zagwarantować płaski brzuch zaledwie po tygodniu ich stosowania. Dr Catersiano zapewnia, że ten trening potrafi zdziałać cuda. Czy możliwa jest utrata 2 kg lub nawet 6 cm z obwodu w tak krótkim czasie? Są osoby, które twierdzą, że tak. Dlaczego więc nie spróbować tej wspaniałej metody i nie sprawdzić jej na sobie? Osobiście mam zamiar wypróbować te ćwiczenia, ale to dopiero po zakończeniu tego miesiąca ćwiczeń, czyli za ok. 2 tygodnie. Ktoś się do mnie przyłączy? :)

O jakich ćwiczeniach mowa?

ĆWICZENIE 1: Superbrzuszki


1. Połóż się na plecach.
2. Unieś wyprostowane nogi, a następnie ugnij je w kolanach, tak aby tworzyły kąt prosty (łydki mają być równolegle do podłogi).
3. Skrzyżuj ręce na piersiach.
4. Napinaj mięśnie brzucha, unosząc górną część pleców (nie przyciągaj brody do piersi).
5. Następnie opuść plecy , ale nie kładź ich na podłodze.
6. Ćwiczenie powtarzaj 50, 30 lub 20 razy, zależnie od Twojej kondycji.

ĆWICZENIE 2: Odwrócone brzuszki


1. Dalej leż na plecach.
2. Ręce połóż wyprostowane za głowę i wsuń dłonie pod ciężki mebel (możesz także trzymać dłonie tak jak na obrazku, jeżeli będzie Ci wygodniej).
3. Unieś wyprostowane nogi, a następnie lekko je ugnij.
4. Napinaj mięśnie brzucha, unosząc lekko biodra, tyłek i nogi (tak jakbyś chciała robić świecę, ale nie aż tak wysoko).
5. Opuść biodra.
6.  Ćwiczenie powtarzaj 50, 30 lub 20 razy, zależnie od Twojej kondycji.

ĆWICZENIE 3: Unoszenie bioder:


1. Połóż się na prawym boku. Podpieraj się na prawym łokciu.
2. Lewą dłoń oprzyj na biodrze.
3. Napinaj mięśnie brzucha, unosząc biodra (tak, aby ciało tworzyło linię prostą)
4. Opuść biodra.
5.  Ćwiczenie powtarzaj 50, 30 lub 20 razy, zależnie od Twojej kondycji.
(opis ćwiczeń ze strony: http://www.ofeminin.pl/)

Cały trening należy powtórzyć 3 razy. Aby uzyskać efekt, należy je wykonywać codziennie, bez żadnej przerwy. Im większa ilość powtórzeń, tym lepsze rezultaty możemy osiągnąć.
Dr Tony Catersiano dodaje jednak, że do owych ćwiczeń należy dołączyć ruch na świeżym powietrzu oraz dobrą dietę, tak więc mile widziane spacery, bieganie, rower, rolki itp. i przede wszystkim dobrze zbilansowana, zdrowa dieta (i to nie tylko przez te 7 dni, ale zawsze). 

Kto będzie ćwiczyć ze mną i sprawdzi na sobie, czy obietnice autora tych trzech ćwiczeń rzeczywiście się spełniają i po tygodniu obudzimy się z płaskim brzuchem? O takim właśnie:

Zaczynam 22 września! A Ty? :)

7 komentarzy :

 1. Ćwiczyłam to w zeszłym roku i u mnie żadnych efektów nie było :/ Ćwiczenia może i są dobre, bo z tego co pamiętam to brzuch czułam dobrze (w sensie że miałam zakwasy), ale konieczne jest połączenie ich z innymi cwiczeniami, bo w przeciwnym razie żadnych efektów nie zauważysz. Ale życzę powodzenia :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tym jakiś rok temu, chciałam nawet zobaczyć jak to jest, choć nigdy w to nie wierzyłam, i w prawdzie robiłam ćwiczenia tylko w jeden dzień. Jest to zaprzeczenie ogólnemu działaniu organizmowi człowieka, i nie da się dzięki tylko tym ćwiczeniom schudnąć 2kg, prawda jest taka, że w miesiąc możliwe jest schudnięcie najwyżej 3kg tkanki tłuszczowej i 1,5kg tkanki męśniowej, a to maks, i przy naprawdę dużym wysiłku.
  Ale te ćwiczenia na pewno w jakiś sposób pomogą, więc lepiej robić je niżby miało się nic nie robić.
  nakrywka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PRAWDĘ MÓWIĄC TEŻ JESTEM DOŚĆ SCEPTYCZNIE NASTAWIONA DO TEGO, CO OBIECUJE TWÓRCA TYCH ĆWICZEŃ. ALE CHCĘ SPRAWDZIĆ NA SOBIE, ZANIM WYDAM OSTATECZNĄ OPINIĘ...

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że opisz swoje wrażenia, jak już będziesz po :)

   Usuń
  3. OCZYWIŚCIE, ŻE BĘDZIE POST O MOICH EFEKTACH :)

   Usuń
 3. Oczywiście jest to przenośnia, w tydzień niewiele może się zdarzyć :) Równie ważna jak ćwiczenia jest zbilansowana dieta. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Płaski brzuch wygląda super :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ODMIENIĆ SIEBIE, czyli moja historia z odchudzaniem

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi